Вход | Регистрация

цікаві факти про Росію

09 сентября 2016, 00:19
Володимир
журналист

Цікаві факти про Росію


Деякі з цих фактів загальновідомі, але все одно згадати їх зайвий раз - одне задоволення. А якісь цікаві факти про Росію з цього списку багато, можливо, дізнаються вперше.


Японське блюдо суші в Росії популярніше, ніж в Японії.


В новосибірському Інституті цитології і генетики СВ РАН за останні 50 років вивели домашніх лисиць, ласкавих, доброзичливих і відданих, як собаки, і незалежних, як кішки.


В Росії як мінімум 15 секретних міст. Їх немає на картах, до них не ведуть дорожні покажчики і до них навіть близько не підпустять іноземців.


 Висотка МГУ - найбільша в світі будівля університету. В 30-х роках в річці Тиха Сосна біля Білгорода російські рибалки зловили осетра, в якому було 245 кілограмів чорної ікри.


 В 1975-1982 роках в рамках космічної програми "Венера" на цю планету приземлилися шість автоматичних міжпланетних космічних апаратів. При температурах до 457? за Цельсієм вони нормально працювали, передавали на Землю кольорові зображення Венери, виробляли аналіз грунту і так далі.


 У 1980 році ВМС Швеції запеленгували доносячіся з товщі води дивні звуки, джерелом яких вони оголосили радянські підводні човни. Коли вже був готовий спалахнути дипломатичний конфлікт між СРСР і Швецією, вчені з'ясували, що звуки виробляють пукаючі риби. За це відкриття вчені були удостоєні пародійної Шнобелівської премії.


 Дача - суто російське явище, у багатьох європейських мовах вона так і називається - dacha. Дачі з'явилися під час Петра Першого, який давав підданим заміські ділянки, щоб ті, не соромлячись, експериментували в архітектурі. Дане царем так і називалося - дача.


 Російський імператор Микола II вперше запропонував світу ідею загального роззброєння. Таку пропозицію він висунув на скликаній ним в Гаазі конференції глав держав Європи щодо обмеження озброєнь в 1898 році. Сили і капітал, марнуємо на надмірні озброєння, він закликав вжити на просвітництво та розвиток добробуту народу. Європа захопилася великодушністю російського Государя, але саму ідею сприйняла дуже стримано.


 Перед революцією 1917 року російська сім'я була однією з найбільших в світі. У Росії вважалося, що 8 дітей в сім'ї - це мало. Нормально було мати 12-14 дітей.


 Кожен монарх династії Романових залишив своєму спадкоємцеві країну більшого розміру, ніж отримав від батька.


Цікавий факт: При Івані Грозному в Росії вміст алкоголю в різних хмільних напоях становив від 1 до 6%. Вино, за грецьким звичаєм, розбавляли водою. Пили у свята не частіше двох разів на місяць.


 Русский космонавт Сергій Крикальов встановив рекорд перебування в космосі - 803 дня. Крім того, ця різнобічна людина - чемпіон світу з пілотажу на планерах, кандидат в майстри спорту з багатоборства і основоположник жанру космічної фотографії.


У царській Росії аж до 1917 року будь-який бажаючий міг купити револьвер в крамниці так само вільно, як буханець хліба.


 Садово-паркова зона в Москві набагато більше, ніж в західних мегаполісах. Закладений в 1931 році Ізмайловський парк - один з найбільших міських парків у світі. Його площа 15,34 квадратних кілометрів, він в шість разів більше Центрального парку Нью-Йорка.


 Найбільший європейський ботанічний сад - заснований в 1945 році Головний ботанічний сад імені М. В. Цицин РАН.


 В дельті Волги під Астраханню є Долина лотосів. 


По материалам: spokki.net/
Оцените пожалуйста статью
http://macho.bayura.net/news/aj_news/8318
Последние новости
Добавить комментарий
Авторизируйтесь чтобы добавить комментарий.
0 комментариев
Комментарии отсутствуют
Яндекс.Метрика 2018 bayura.net